Skip to content

לאן טסים?

אוסטריה ההררית

כשבאים לבחור טרק מתאים, דווקא השאלה "איזה טרק נעשה?" היא, באורח מפתיע קצת, לא המשמעותית מכולן. כולנו מחפשים טרקים מהממים מבחינה נופית, זה ברור. במשך השנים ראיתי אינספור שאלות של אנשים שמחפשים המלצות על הטרק המדהים מכולם, כי הם רוצים לוודא, שהנוף יתגמל אותם בטרק שלהם. המציאות היא שאין טרקים "לא יפים".


איך מחליטים?

החוויה העיקרית בטרק נובעת בראש ובראשונה מהשהייה הרצופה בטבע. האפקט שמתחבר לרצף ההליכה, יום אחרי יום, מנקודה לנקודה, יצור בכם פנימה, חוויה אדירה. בכל מסלול תימצאו יופי אדיר וההנאה שלכם במהלך הדרך תנבע משלל חוויות שירכיבו את הטרק הפרטי שלכם, כשהטבע ויופיו הם מרכיב הכרחי ותפאורה מנצחת. אליו יתווספו מפגשים במהלך הדרך, רגעים מיוחדים של שמש, גשם ועננים. הרפתקאות קטנות והחברה שיצאתם איתה או חווית הסולו, אם יצאתם לבד. 

לכן, בחירת המסלול כדאי שתהיה אינטואיטיבית או לחלופין, טכנית אפילו. לאן כדאי ונוח לי לטוס?

לפעמים טיסה קצרה או זולה או יעד שפתאום בא לטוס אליו, יהיו המניע לבחירת המיקום הגיאוגרפי ומשם טווח האפשרויות יקטן עד בחירה מדוייקת של המסלול הספציפי של הטרק שלכם.

התחילו באתר/אפליקציה כמו Skyscanner בצמוד לרשימת הטרקים שיש מולכם. לטרקים אירופאים מומלץ במיוחד להתמקד בטיסות ישירות, ללא חניית ביניים.

צריכים עזרה בתכנון טרק?

צרו קשר ללא התחייבות


עוד שיקולים

מעבר לזמן הטיסה ומחירה, כדאי לחשוב על משמעות ההגעה לנקודת ההתחלה של הטרק וגם החזרה מנקודת הסיום. במדינות כמו אוסטריה תוכלו למצוא טרקים נגישים במרחק חצי שעה מאינסברוק ולעומת זאת בגיאורגיה, אליה יש טיסות קצרצרות וזולות, תצטרכו לפעמים להשקיע יום נסיעה ארוך להגעה לתחילת הטרק.

לבסוף, מומלץ להזמין את הטיסה ישירות בחברת התעופה ולא דרך מתווכים (כמו kiwi.com) המנסים לפתות אתכם בהפחתת כמה דולרים, רק כדי שתגלו בהמשך שאתם הרבה פחות נגישים לשירות טוב במידה ותיצטרכו או לחלופין, תדרשו להוסיף כסף נוסף שלא לקחתם בחשבון לשירותים נוספים. חברת התעופה גם תנסה לקחת מכם כל דולר נוסף אפשרי, אולם אתם לפחות מתקשרים ישירות מול ספק הטיסה.

המקרים בהם כדאי להשתמש במתווך אליו מופנים מ-Skyscanner הם סיטואציות בהן יהיה נוח להרכיב טיסות מחברות שונות. למשל, חברת תעופה אחת בהלוך ואחרת בחזור. במקרה כזה, כדאי לא להתעסק עם כמה חברות תעופה ועדיף להשתמש במתווך. 

במידה והנכם משתמשים בסוכן מתווך (אינטרנטי) ממליץ מאד להעדיף אחד מקומי, ישראלי. בנוסף, במידה ומתאפשר לכם, כדאי לשלם כמה דולרים נוספים כדי לוודא שירות נגיש יותר (זה שירות שנמכר בנוסף לכרטיס). קחו בחשבון שרוב הפעמים, עלות שינויי טיסות או ביטולים דרך מתווך תהיה יקרה יותר משמעותית מאותה פעולה מול חברת התעופה עצמה.

ובכל זאת – אם תרצו המלצה יותר ממוקדת לטרק ראשון, האלפים זה המקום להתחיל ממנו בעיני. ההרים הגבוהים האלה מספקים, על כל מסלול, שפע של דרמה ויופי והם גם מאד נגישים במבחר מסלולים ודרגות קושי:

  • הדולומיטים באיטליה – אלטה ויה 1, 2 או בנייה מקורית של מסלולים (יש המון אפשרויות)
  • אוסטריה – חבל טירול – הרבה אפשרויות ומידע זמין (למשל שטובאי)

הטיסה היא הצעד הראשון לביצוע בדרך לטרק. זה מגדיר יעד מדויק, בדרך כלל גם את הטרק הספציפי. יותר מזה, הטיסה קובעת את מסגרת הזמן העומד לרשותנו ומכוונת אותנו במחשבות להתחלה הממשית של הטרק. התהליך מתחיל עם הזמנת הטיסה ומכאן סופרים לאחור.

אם עוד לא החלטתם, זה הזמן לבחור את סוג הטרק המתאים לכם